Tento web používá cookies
Tento web používá k poskytování svých služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete svůj souhlas.
×
 x 

0

Kategorie eshopu

Jojobový olej BIO 100ml

Jojoba (Simmondsia chinensis)

Cena 295,00 Kč
Popis

Jojoba (Simmondsia chinensis), ve skutečnosti "Ho-Ho-ba", z jazyka "Papago indiánů," specificky  jojoba je jediný druh v monotypickém rodě  Buxus, jediný rod z čeledi  Simmondsiaceae . Jméno dostal po britském botanikovi  Simmondsia Thomas Williams Simmonds († 1804 v Trinidad).
Vegetativní funkce Jojoba roste jako stálezelený, bohatě rozvětvený keř do výšky 0,5 až 4 m. Má kohoutkové kořeny, které mohou proniknout asi dva metry do země. Listy jsou krátké, jednoduché, kožovité, dlouhé 2 až 4 cm.
Květenství a květiny: Keř se skládá ze samčích a samičích květů. Samčí květy jsou sloučeny na několika místech dohromady a samičí květy jsou většinou osamělé v paždí listu. Samčí květy jsou žluté, 3 až 4 mm velké. Samčí květy obsahují většinou dva kruhy po pěti tyčinkách (zřídka čtyři nebo šest). Samičí květy jsou malé a sytě zelené. Opylování přichází pomocí větru nebo hmyzu. Kalíšky samičích květů jsou větší a v dospělosti mají přibližně 10 až 20 mm.
Plody a semena: Kapsle semena jsou zralé 3 až 6 měsíců po početí a otevřou se k vydání semena. Hnědé, vrásčité semena jsou o velikosti malé olivy. Velké, rovné embryo je dobře vyvinuté. Obsahují látky zvané proanthocyanidiny. Semena obsahují glykosidy a tekuté vosky z esterů s vysokou molární hmotností.
Výskyt jojoby se daří v polopoušti a poušti jako v Mexiku, Kalifornii a Arizoně v oblasti Sonoran. Jojobový keř pochází z Číny.

NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) č.. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních zakazuje označovat na výrobcích a místech, které výrobky prodávají (e-shop) zdravotní účinky produktu. Proto od 01.07.2013 nebude možné poskytovat tyto informace přímo na  produktech.
Více informací získáte na:

http://www.zdraveoleje.eu/eshop/oleje-na-opalovani/jojobove-oleje2013-05-30-11-29-37_/jojobovy-olej-bio-100ml-detail

KONTAKT

Centrum  péče o klienty:
Tel.:     +420 515 917 597
Mob.:   +420 607 073 300
Email:   info@biopurus.eu

INFORMACE / UŽIVATEL

Přihlaste se k odběru Newsletteru

captcha 

Call Center

Potřebujete poradit? Zavolejte nám

Kontakty

Pomoc